GENEALOGIA

DRZEWO   Tutaj nie będzie łatwo. Drzewo, które opracował i wydrukował Artur, które w najnowszej wersji otrzymał każdy z uczestników II Rodzinnego Spotkania, nie nadaje się do prezentacji na stronie internetowej. Ale chociaż kila zdań na początek.. dopóki nie da się inaczej. Józef i Walentyna... to moi Dziadkowie. Przed Nimi byli: Walenty i Apolonia, Jan i Maryanna, Piotr i Tekla, Adam i Gertruda. To jest udokumentowane. To sięga połowy XVIII wieku. Znam więc swoich pra-pra-pra-pra dziadków. Urodzona 5 września 2006 r., Amelia Sroka ma tych "pra" aż osiem. To dużo... jak na zaledwie 3 lata poszukiwań. Jeszcze 3 lata temu nie znałem imion swoich pradziadków. Nie poprzestajemy na tym. Być może już nabliższe dni pozwolą dowiedzieć się więcej. Szukamy przodków Adama, szukamy "zaczepienia" do istniejącej już i opracowanej przez genealogów historii Rodziny sięgającej połowy XIII wieku. Protoplastą rodu był Wiesław (Vestko) Rogalita, pan na Gałęzewie i Kopaszycach. On z kolei był potomkiem szwajcarskiego rodu Bibersteinów... ale o tym jeszcze napiszę.

   I jeszcze kilka informacji "na teraz". Dla uporządkowania wspólczesnych pokoleń w Rodzinie przyjęto ich nazwy. I tak dla pokolenia siedmiu synów Józefa i Walentyny (Henryka, Zygmunta, Jerzego, Franciszka(Lecha), Zenona, Zdzisława(Sławomira) i Gabriela) przyjęto nazwę "HENRYK" (od imienia najstarszego z nich). Pokolenie dzieci wyżej wymienionych (moje pokolenie) to "ZDZISŁAW" (cytuję uzasadnienie autora podziału - czyli Artura: "od imienia wujka, ktory w naszej Rodzinie (nie ujmując nikomu innemu) uchodzi za człowieka bardzo rodzinnego, na ktorego zawsze można liczyć... On zawsze jest "na zawołanie" - w różnych sytuacjach dotyczących naszej Rodziny".
Następne pokolenie zostało nazwane "ARTUR" - podobno nie wiadomo dlaczego:)
Kolejne pokolenie to "PATRYK" - od imienia wystepującego tylko w tym pokoleniu i to aż trzykrotnie.
Najmłodsze pokolenie ("AMELIA") rozpoczęła i swoim imieniem nazwała, wspomniana juz wyżej, pra-pra-pra-pra-pra-pra-pra-pra wnuczka Adama i Gertrudy.
I tyle na razie. Będzie więcej.

DRZEWO


STRONA GŁÓWNA
KSIĘGA GOŚCI - OD AUTORA - O RODZINIE - HERB  - GENEALOGIA - GALERIA - CIEKAWOSTKI - CO NOWEGO? - GORĄCA STRONA